את ההחלטה הגורלית של חייכם כבר עשיתם – החלטתם להתחתן. בערך שבוע לאחר שהשמועה כבר פרסה לה כנפיים קיבלתם עשרות לייקים ותגובות בפייסבוק על שינוי הסטטוס.
כולם שואלים אתכם: “נו, אז איפה סגרתם?”

חופה מועצבת בסגול במצודה
בוודאי שאין צורך להלחץ מהנושא. הכנות לחתונה מצריכות הרבה עבודה של בדיקה וחשיבה על הפרטים הקטנים, אם עושים זאת כמו שצריך, ולא ברגע האחרון, אפשר אפילו להנות מההכנות, וכל שכן לבוא ליום החתונה עצמו רגועים ושלווים. כך תוכלו באמת ליהנות מן האירוע כפי שאתם רוצים.

בין אם אתם רוצים לעשות חתונה סטנדרטית, ובין אם אתם בעניין של חתונה אחרת ומקורית, ישנם מספר משתנים בסיסיים שיש לשים עליהם דגש:

תקופה

לכל תקופה בשנה יש את היתרונות והחסרונות שלה. בתקופת הקיץ ניתן לחגוג בגן אירועים, בחוץ, תחת כיפת השמיים וזו הזדמנות נפלאה לחגוג בגני אירועים בצפון. אך בתקופות אלה יש יותר לחץ ועל כן יש להזמין מקום מוקדם מראש. מאותה הסיבה, המחירים עולים.


רוצה לקבל פרטים והצעת מחיר? כמה פרטים ונחזור אליך!

בתקופת החורף, האירוע יהיה באולם אירועים סגור או מקורה בלבד. היתרונות הם הירידה בעומס האירועים והמחירים היותר זולים. יש לקחת בחשבון סופות בלתי צפויות שעלולות להשאיר כמה מהאורחים בביתם.

בחירת אולם אירועים או גן אירועים

הכנת הכוס לחתונה

  • מיקום גיאוגרפי:

מומלץ לקחת בחשבון את מקום המגורים של המשפחות והחברים, ולא להרחיק מידי. במידה והמשפחות גרות באזורים שונים מומלץ לחפש מקום באמצע הדרך, עם עדיפות למקומות בטווח קרוב לכביש 6. כביש 6 מקצר את הדרך באופן משמעותי מקצה האחד לקצה השני של הארץ, ומאפשר לאורחים להגיע קצת יותר רעננים לאירוע לאחר נסיעה לא ארוכה מידי. מאז קיומו של כביש 6, שכיווץ את הארץ באופן משמעותי, ניתן דרכו להרחיק גם עד גני אירועים בצפון.

  • מספר המוזמנים:

חשוב לעשות את רשימת המוזמנים כמה שיותר מוקדם, בכדי לקבל אומדן על מספר האנשים שיבואו ועל פי כך לבחור אולם.

  • תקציב:

קבעו לעצמכם תקציב הוצאות ועל פיו התאימו את בחירת גן אירועים. זכרו שניתן לעשות חתונה אחרת ומעניינת גם במחיר שפוי. חשוב לדעת שמחירי האולמות וגני האירועים בצפון ובדרום זולים יותר מאשר במרכז.

  • יורדים לשטח:

לאחר שבחרתם מספר מקומות בעלי פוטנציאל, קבעו מראש עם צוות גן האירועים בדבר מועד הגעתכם, ובדקו שחל בו אירוע, בכדי לראות את ההתנהלות המקום בזמן אמת, כולל התפאורה, העיצוב, התאורה, האווירה, השירות ועוד.

מוזיקה

בחירת המוזיקה ומי שינהל אותה הם קריטיים וחשובים ביותר שכן המוזיקה היא זו שמכתיבה את האווירה של האירוע כולו. היא שעושה את ההבדל בין חתונה זו לחתונה אחרת מכוון שהיא משקפת את טעמכם האישי. ניתן לבחור DJ  , להקות חתונה, הרכבי נגינה או זמר/ת. הבחירה שלכם צריכה להיעשות בשילוב של טעמכם האישי, מניסיונכם האישי (אם ראיתם להקה מסויימת בחתונה של חברים ונהניתם, יש סיכוי שתהנו איתם גם באירוע שלכם), המלצות מקרובים וכמובן מחיר ועלויות.
בפגישה עם הDJ או הלהקה שבחרתם חשוב מאוד לתאם ציפיות. בקשו מראש את השירים שאתם מעוניינים לשמוע, את הז’אנרים המעודפים עליכם, אם יש לכם סגנונות מוסיקה שיכולים להרוס לכם את האירוע גם אמרו לו.
כמובן חשוב מאוד לתאם את שיר הכניסה לחופה ואת השיר לאחר שבירת הכוס.

בחירת צלם

התמונות והסרט הם יהיו לעד הזיכרונות שלכם מהחתונה, ועל כן חשוב לבחור צלם שיודע את עבודתו. חשוב לוודא שהמקצועיות והשירות לא באות לידי ביטוי רק בצילומים עצמם אלא גם במוצר המוגמר שמגיע לאחר מכן, כלומר עיצוב ופיתוח התמונות, בסידור האלבום, בגמישות עבור בקשות שונות שאולי יצוצו בהמשך, בעריכה של הסרטון והסרט וכמובן עמידה בזמנים.

רחבת ריקודים מנצנצת
ניתן לבחור את הצלם שמתאים עבורכם על ידי צפייה בעבודות קודמות שלו ועל ידי המלצות מקורבים ומכרים.
חשוב לברר מהם השירותים שהצלם מציע בתוך חבילת המחיר.

אישורי הגעה

מספר ימים לפני מועד האירוע יש צורך להגיש אל מנהל האירועים מספר סופי של האורחים המגיעים. לכן מומלץ לבקש את אישורי ההגעה  מהמוזמנים כמה שיותר מאוחר, כדי שיהיו פחות הפתעות ומצבים בלתי צפויים שיגרמו לאורחים שאישרו בסופו של דבר לא להגיע ולשמוח אתכם.
שימו לב, אין מדד שאומר מהי הסטטיסטיקה לגבי אמיתות אישורי ההגעה, לכן מנהל אירועים מקצועי ומיומן ידע להכין כ- 20% מנות וכן מקומות ישיבה כרזרבה מכמות המוזמנים

סידור שולחנות

נושא סידור השולחן היא מיומנות נרכשת, שכן כדאי ואף רצוי לערב את מבוגרי המשפחה, אשר מכירים ויודעים דבר או שניים בנושא.
עם זאת, חשוב מאוד לבדוק שיש מקום לכולם, ולחלק חלוקה הגיונית ככל הניתן וכן למלא את השולחנות.
מומלץ לשים את צד הכלה בצד אחד ואת צד החתן בצד השני כדי שהמשפחות ואורחיהם יהיו קרובים זה לזה. כיום נהוג להושיב את החבר’ה הצעירים ב”שולחנות אבירים” דבר המאפשר לכולם להיות יחדיו.

באר מועצבת במצודה מוארת בסגול

איך אתם נראים

החתן בדרך כלל מוצא את החליפה שלו מהר. אצל הכלה זה יותר מסובך.
את שמלת הכלה ניתן לתפור במיוחד, לקנות או לשכור מוכנה או שילוב ביניהם- לקחת שמלה קיימת ולעשות עליה תיקונים.
החלק שקל לשכוח ממנו הם הנעליים. חפשו נעליים שמתאימות לשמלה וזכרו שאם אתן רוקדות ולא רגילות לקפץ שעות על עקבים, מומלץ לקנות נעליים נוחות עם עקב נמוך או שטוחות ואף להגניב נעליים להחלפה.
איפור ותסרוקת – חשוב לעשות איפור ושיער לפני מועד החתונה כניסיון ולראות שאת מרוצה. כיום לרוב  מאפר\ת כלות ומעצב\ת שיער מאפשרות\ים את השירות הזה.

לסיכום זכרו שההנאה מהכנות החתונה חשובה לא פחות מהיום הנכסף. ומעל הכל זכרו שהרגע המיוחד מגיע יום אחד אחרי החתונה – כאשר מתחילים החיים האמיתיים.