למי הרבנות לא מרשה להתחתן?

חתונה רפורמית

אנשים שקצו בחוקי הרבנות הנוקשים גילו את הדרך להתחתן אחרת. המשיכו לקרוא וגלו מהי הדרך.

קהילות ומגזרים שונים מתחתנים היום בחתונה רפורמית, הבאנו בפניכם שמונה מהם. ובעצם מהי חתונה רפורמית ומי מתחתן בחתונה מסוג זה?

מהי חתונה רפורמית?

חתונה רפורמית היא חתונה שיש בה מאפיינים דתיים אך ליבריים ומחמירים פחות. טקס חופה שמתקיים בחתונה זאת מאפשר להתחתן באופן שיווני ופתוח ,ומאפשר לחתן ולכלה להתאחד בברית הנישואים גם כאשר הם לא עומדים בקריטריונים המחמירים של הרבנות, אנחנו רואים בחתונות רפורמיות "חוקי משחק" קצת שונים אך התמונה הכוללת מזכירה מאד את החתונה היהודית המסורתית. בחתונה רפורמית המחתן אינו חייב להיות רב הוא יכול להיות אחד מהוריי בני הזוג או אולי חבר משפחה, זו גם יכולה להיות אישה. בחתונה רפורמית הזוג יכול לשאת נאום או לברך אחד את השנייה, או אם זו חתונה של הקהילה אז לברך אחד את השני או אחת את השנייה. ואף להחליט מי ישבור את הכוס ועוד סממנים מתוך החתונה היהודית שחוקיהם מטשטשים מעט ומאפשרים הרבה יותר. גם מיקום החתונה מאפשר יותר, זוגות רפורמית לרוב יהיו כאלה בעלי דעת פתוחה לרעיונות חדשים וככאלה לוקיישין החתונה יהיה גם הוא מיוחד, על גבעה עם נוף קסום בבריכה של השכנה העשירה בגן אירועים ועוד

לאחר שסיכמנו בקצרה מהי חתונה רפורמית, נספר לכם על מעט מהקהילות שבוחרות להתחתן בחתונה מסוג זה:

חתונה לאור יום - חתן כלה שדה חמניות - אולמות אירועים בשרון

חתונה בה בני הזוג הינם בעלי דת מעורבת

היום בעידן הגלובלי, בו מקומות העבודה הרשתות החברתיות ועוד פותחות את הדלת להכרות כלל עולמית. מה שמביא את ההכרות לזוגיות פוטנציאלית ופורצת את גבולות הדת. יוצא שאנשים מתאהבים ורוצים למסד את אהבתם גם אם אינם בני אותה הדת. כמובן שהרבנות לא תאפשר חתונה שאחד מבני הזוג אינו יהודי ולכן נפתחה האופציה של חתונה רפורמית עבור זוגות בעלי דת שונה שרוצים לעשות חתונה עם סממני היהדות ללא צורך בגיור אחד מהצדדים.


רוצה פרטים נוספים והצעת מחיר

2 גברים מחויכים - אולמות אירועים בשרון

הקהילה הלהט"בית

2017! hellow כולם כבר יודעים שלא רק איש ואישה אוהבים אלא טבע האדם הוא כזה שחלק מתאהבים בבני מינם וחלק ממירים את מינם ואף חלקם בוחרים להתאהב באחר ללא התייחסות למינו. אז נכון, יש מצעדי גאווה ואפילו לא רק במדינת תל אביב. אבל להתחתן הרבנות אינה מרשה! ואדם המשייך עצמו לקהילת הלהט"ב או בקיצור שלמדתי לאחרונה להטב"ק איך הוא יכול להתחתן? להתחייב ולהשבע באהבתו? בדיוק, חתונה רפורמית, זו התשובה לכאלה שהוקצו מתוך הרבנות אך רוצים להתחתן כמו כל זוג "רגיל".

תושבים שהרבנות לא מכירה בהם כיהודים

ישנם תושבים שגרים בארץ אך מתקשים להוכיח את יהדותם לרבנות. לדוגמה עולים חדשים או וותיקים מהמגזר הרוסי או המגזר הרומני. במקרים כמו אלה, על הזוג אפשרות הבחירה, מצד אחד יכולים לעבור תהליך גיור שלם (לרוב זהו תהליך ארוך שאורך כשנה או יותר). אפשרות נוספת היא לבחור בסוג חתונה עם חופה רפורמית ובכך להימנע ממוסד הרבנות שמבקש את הוכחת יהדותם.

חתונת הזהב - זוג אוהבים ישיש - אולמות אירועים בשרון

כששם המשפחה הוא "כהן"

אם לא ידעתם, על "כהן" חל איסור להתחתן עם גרושה ולהפך. זה כי שם המשפחה מסמל נצר לשושלת ארוכת ימים של כהנים מבית המקדש. ואם כזה הוא החתן, סוג של "קדוש" נאסר עליו, על פי הרבנות, להתחתן עם מישהי שהיתה בעבר אשת איש. אם כך מה יעשה זוג מאוהב שרוצה להינשא זה לזו? אופציה נחמדה וקלילה עומדת בפניהם, חתונה רפורמית אשר מקבלת את מצבם כפי שהם וללא עוררין יכולים להינשא ולאהוב.

כלה עם כוס שמפניה - אולמות אירועים בשרון

זוגות רפורמיים

חתונה רפורמית מתאימה לזוגות רפורמיים. חתן וכלה שמלכתחילה הינם דתיים רפורמיים, משמע כאלה שגדלו וחונכו על הדת המתירנית והחופשית, מן הסתם ירצו להתחתן בחתונה בטקס שווה יותר וחופשי יותר. אולי גם הכלה תבחר לברך את החתן בנוסף לברכתו אליה. ואולי אף לשבור בעצמה את הכוס, מי יודע?!

זוג כבול אחד לשניה באזיקים - אולמות אירועים בשרון

אתאיסטיים

יש כאלה שלא מאמינים. הם נקראים אתאיסטים וכל עוד אין הוכחה אין אלוהים. ומכאן הם אינם מעוניינים לחגוג חתונה אשר קושרת אותם עם מוסד הרבנות. לפעמים אותם זוגות רוצים לשמר מסורת ארוכת שנים עבורם או עבור משפחותיהם ולכן בוחרים להתחתן בחתונה רפורמית ולבצע את החופה עם שבע הברכות או שבירת הכוס לזכר ירושלים גם כשאינם מאמינים בכך.

פינוק לקרקפת - גן אירועים בשרון

חתונות יוצאות דופן

רוצים להתחתן עם עץ? עם נהר? עם זריחת החמה? בימים של רוחניות ופסטיבלים סטייל מידברן, צצים מידי פעם אנשים שרוצים להתחתן עם תופעות טבע או עם חפצים דוממים. ואנחנו אומרים, אם זה מה שעושה לכם טוב? מי אנחנו שנשפוט? גם במקרים כאלה חתונה רפורמית אפשרית!

טבעות נישואין על רגליים של תינוק - אולמות אירועים בשרון

תושבי ישראל שאינם יהודים

בחתונה רפורמית יכולים להתחתן גם תושבי ישראל שאינם יהודים כמו נוצרים, מוסלמים והינדים. יש קהילות שלמות הפזורות בארץ ובעולם שאינם יהודיות אך אוהבות את מנהגי וסממני היהדות. וכאוהבי הדת היהודית יש בפניהם האופציה להתחתן עם בני זוגם על פי המסורת היהודית, תחת חופה בטקס רפורמי.

בכך החופש להתחתן הופך לממשי יותר.